کاربرد UPS

یو پی اس چیست:

UPS منبع تغذیه ای است که با هدف ایجاد یکنواختی که واسط بین مصرف کننده با برق شهری است . این دستگاه که به نام تامین کننده بدون وقفه نیز نامیده میشود وظیفه دارد برق شهری را با توان و شدت جریان مناسب به مصرف کننده دهد.

چرا از یو پی اس استفاده می‌کنیم؟

همان طور ک در بالا گفتیم دستگاه UPS وظیفه دارد برق شهری را بدون هیچ گونه نویز و با شدت و توان مناسب به مصرف کننده های دیجیتال ارائه دهید. از این رو میتواند گزینه مناسبی برای سهولت کار در سازمان ها و شرکت و حتی پارکینگ ها استفاده شود.

اگر کماکان توجیه مناسب برای استفاده از یو پی اس را ندارید باید ذکرکنیم یو پی اس علاوه بر مناسب سازی جریان مصزفی برق را نیز در خود ذخیره میکند تا در زمان قطع برق منبع اصلی بتوان از انرژی ذخیره شده در باطری آنها استفاده نمود و بلافاصله بعد از قطع شدن برق این سیستم بدون خاموشی برق مصرف کننده ها را تامین میکند.

کاربرد یو پی اس در شبکه

در ادارات که برای برای سهولت کار از شبکه ها استفاده میشود میتوان از یو پی اس ها استفاده نمود. حتی در پارکینگ ها نیز برای سهولت در ورود خروج خودرو ها که از سیستم اتوماسیون پلاکخوان استفاده میشود نیز برای رفع مشکل قطعی برق در سیستم هایی که شبکه هستند نیز میتوان از یو پی اس استفاده نمود. شبکه متشکل از دو یا چند سیستم است که میتوانند همزمان با هم کار کنند و اطلاعات را بین خود به اشتراک بگذارند.

با توجه به قطعی برق در فصول مختلف سال در کشور میتوان بدون نگرانی از خاموشی سیستم ها در شبکه ادارات یا پارکینگ های مجتمع های مسکونی که به منظور استفاده از سیستم راهبند پلاک خوان هوشمند از اتوماسیون هوشمند پلاکخوان استفاده میکنند نیز از یو پی اس استفاده نمود.

برای انتخاب و خرید یو پی اس باید با مشاورانی که خدمات شبکه را ارئه میدهند مشورت نمود تا بر اساس کار و میزان مصرف از یو پی اس ها مختلف استفاده نمود.

UPS ها معمولا از دو منبع تغذیه استفاده میکنند

اول برق منبع اصلی یا همان برق شهری که بصورت همیشگی در حال استفاده هستند که وظیفه یو پی اس در این حالت مناسب سازی ولتاژ را انجام میدهد

دوم در زمان قطعی برق منبع اصلی با استفاده از باطری ها وظیفه تامین برق مصرفی شبکه و تجهیزات مثل پرینتر کارتخوان و.. را بر عهده خواهد داشت

استفاده از یو پی اس در استفاده بهینه تر از دستگاه هوشمند پارکینگ و استفاده از نرم افزار کنترل تردد خودرو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

کیان اکبرپور
کیان اکبرپور هستم معتقدم همیشه با کمی فکر کردن راه کار های مناسبی را میتوان خلق کرد عاشق کار گروهی هستم.

دیدگاه ها بسته شده است