سیستم اتوماسیون پارکینگ هوشمند

زبان برنامه نویسی : C#.Net

بانک اطلاعاتی : SQLServer

تکنولوژی نرم افزار :  MultiLayer , Multi Thread , ADO.Net

سال تولید نرم افزار : 1390

خروجی نرم افزار : PDF , Word , Excel , XML , RTF

اتوماسیون پارکینگ هوشمند

سیستم سامانه اتوماسیون پارکینگ هوشمند

مشاهده سایت اصلی شرکت

کارت مغناطیسی RFID یا بدون لمس سیستم اتوماسیون پارکینگ هوشمند :

مشخصات ظاهری کارت در سیستم سامانه اتوماسیون پارکینگ سایز: 85*55  میلیمتر قطر 2 میلیمتر

رنگ : سفید – طلائی – نقره ای

جنس: پلاستیک فشرده (مشابه کارت عابر بانک) قابل چاپ PVC

مشخصات فنی:

دارای تراشه مغناطیسی آفلاین، قابل تشخیص برای ریدرهای RFID  از فاصله حداکثر 8 سانتیمتر.

تراشه مغناطیسی موجود در کارت کاملا مخفی در کارت بوده و غیر قابل رویت و آسیب رساندن میباشد؛ این نوع کارت تقریبا خراب نشدنی! هستند.

هر کارت دارای شماره سریال 10 الی 11 رقمی بصورت کد Hex میباشد و هر شماره سریال منحصر بفرد میباشد. از آنجا که کارت بصورت RO (read only)  میباشد قابلیت نوشتن(تولید شماره سریالهای جعلی مشابه) بر روی تراشه کارت  میسر نیست، لذا افراد سود جو نمیتوانند با داشتن این کارت و درج شماره سریالهای مشابه از آن در اتوماسیون پارکینگ سوء استفاده نمایند.

ریدرهای این نوع کارت در اتوماسیون پارکینگ نیاز به لمس یا قراردادن مستقیم کارت روی جلوی چشمی دستگاه ندارند ، بعنوان مثال شما میتوانید با قرار دادن دستگاه پشت شیشه و رعایت همان فاصله 8 سانت از دستگاه ، از پشت شیشه کارت را به دستگاه معرفی کنید و کد به سیستم اتوماسیون پارکینگ هوشمند منتقل شود .

کارتخوان یا Reader RFID:

ریدر rfid در اتوماسیون هوشمند پارکینگ

سایز: 14*8*5 Cm

رنگ سفید . جنس پلاستیک فشرده

منبع تغذیه : آداپتور و پورت سیستم کامپیوتر

کابل انتقال داده: USB2  و پورت COM

مشخصات فنی: شامل لامپ چشمک زن زمان خواندن اطلاعات، بوغ 5 ولت، ماژول بوبین EM18 بورد الکتریکی حاوی آی سی های کد نویسی شده جهت ارتباط و انتقال دادهای دریافتی از بوبین و کامپیوتر.

روش کار این کارتخوانها به این صورت است که وقتی کارت مغناطیسی در جلوی بوبین یا همان ماژول سخت افزاری کارتخوان قرار میگیرد امواج RFID  سیم پیچ داخل کارت را فعال کرده و کد را دریافت میکند که این کد همان عدد هگز و شماره سریال ثابت کارت میباشد. کد دریافت شده توسط ماژول به برد الکتریکی منتقل شده و در صورت کامل بودن اطلاعات آنرا از طریق کابل داده به کامپیوتر منتقل و از آنجا نرم افزار کد دریافتی را پردازش میکند.

منبع تغذیه متصل به کارتخوان جهت تامین برق مورد نیاز در صورت ضرورت استفاده میگردد بیشتر این منبع تغذیه هنگامی مورد استفاده قرار میگیرد که مادر بورد سیستم کامپیوتر نتواند ولتاژ دقیق 5.2 ولت را برای عملکرد صحیح دستگاه تامین کند چرا که کابل انتقال داده کارتخوان هم جهت تامین ولتاژ و هم جهت انتقال داده کارت خوانده شده مورد استفاده قرار میگیرد.

هنگامی که ما از چندین سخت افزار همزمان استفاده میکنیم ممکن است اگر مادر بورد مناسبی استفاده نکرده باشید افت ولتاژ شدید بر روی مادر بورد ایجاد شده و دستگاه کارتخوان شما که حساس ترین وسیله از قطعات سخت افزاری شما است درست کار نکند در اینگونه مواقع منبع تغذیه آداپتور راهکار خوبی برای این موضوع میباشد.

دوربین پلاک خوان و ثبت عکس ورود :

دوربین پلاک خوان در سیستم اتوماسیون پارکینگ هوشمند

بسته به نوع کد نویسی که درسامانه اتوماسیون پارکینگ استفاده شده است نوع دوربین متفاوت است بعنوان مثال چنانچه فاصله سیستم کامپیوتر از دوربین خیلی زیاد باشد دوربین های آی پی مورد استفاده قرار میگیرد در غیر اینصورت دوربینهای usb کاراتر هستند چرا که هم دارای سرعت بالاتری هستند و هم از نظر قیمتی نسبت به دوربینهای آی پی به صرفه تر هستند. این دوربینها دارای لنزهای hd  با مگا پیکسل و سرعت فوق العاده ای هستند که سرعت بالا و کیفیت عالی آنها را محبوبتر کرده است چراکه در یک نرم افزار خوب سرعت و عملکرد بالا حرف اول را خواهد زد.

در ماژولهای تشخیص پلاک نیز از دوربینهای usb  استفاده میشد چرا که عملیات تشخیص پلاک خود یک امر زمانبر بود و نیز کامپیوترهای قدیمی نسل 1 برای استفاده پلاک خوان فقط از این دوربین میشد استفاده کرد. در اصل عملیات تشخیص پلاک امری وابسته به دوربین نیست و امریست وابسته به نرم افزار چرا که هیچ دوربینی وجود ندارد که به خودی خود پلاک را از عکس تشخیص دهد و این ماژول نرم افزاری تشخیص پلاک نرم افزار اتوماسیون پارکینگ است که پلاک را از عکس تحویل گرفته از دوربین تشخیص داده و آنرا بصورت یک رشته به نرم افزار انتقال میدهد.

اکنون با بهبود ماژول پلاک خوان و بالا بردن سرعت آن به نسبت قبل استفاده از دوربینهای ip پلاک خوان بسیار بهتر از دوربینهای usb بوده و قابلیتهای حذف نور ( wdr ) و زوم نوری ( varifocal ) و نیز دید در شب ir قابلیتهای اساسی در دوربینهای تشخیص پلاک ip  هستند که آنها را بسیار برجسته میکنند.

 

 

تابلو سگمنت نمایش مبلغ قابل پرداخت سیستم اتوماسیون پارکینگ هوشمند :

بسته به تعداد رقمهایی که سگمنتها نشان میدهد سایزشان متفاوت است در حالت استاندارد سایز30*20*5  cm  میباشد که برای نمایش 5 رقم استفاده میگردد.

رنگ قاب مشکی و صفحه دودی از جنس پلاستیک فشرده و چوب میباشد.

مشخصات فنی:

 تابلوهای سگمنت برای نمایش هر رقم دارای یک عدد سون سگمنت و یک بورد الکتریکی برای روشن شدن سگمنت میباشد لذا مثلا برای یک تابلو سگمنت که 5 رقم نشان میدهند 5 سون سگمنت 5 بورد و یک بورد برای اتصال و انتقال داده ها به کنترل مدار میباشد.

تابلو سگمنتها در نرم افزار اتوماسیون پارکینگ دارای یک کابل دیتا که توسط پورت com داده ها را از مادر بورد انتقال میدهد میباشد و یک منبع تغذیه 12 ولت که برق مورد نیاز برای روشن شدن سگمنتها را مهیا میکند.انتقال داده در سگمنتها یک طرفه است چرا که این نرم افزار اتوماسیون پارکینگ است که اطلاعات را به تابلو سگمنتها انتقال میدهد و آنها فقط وظیفه نمایش دادن اطلاعات را دارند.

مورد استفاده تابلوهای سگمنت مبلغ قابل پرداخت در جلوی درب خروجی پارکینگ است چرا که همزمان با زدن کارت خروجی توسط نرم افزار کنترل و مدیریت پارکینگ مبلغ مورد نظر علاوه بر نمایش بر روی صفحه کامپیوتر بر روی این تابلو سگمنتها نیز نمایش داده میشو تا راننده نیز از مبلغ قابل پرداخت مطلع گردد.

تابلو سگمنت نمایش ظرفیت باقیمانده سیستم سامانه اتوماسیون پارکینگ هوشمند :

این نوع از تابلو سگمنتها نیز مانند نمایش سگمنتهای مبلغ قابل پرداخت بسته به تعداد رقمهایی که سگمنتها نشان میدهد سایزشان متفاوت است در حالت استاندارد سایز:37*27*5  cm  میباشد که حاوی 3 رقم است.

رنگ قاب مشکی و صفحه دودی از جنس پلاستیک فشرده و چوب میباشد.

مشخصات فنی :

 تابلو سگمنتهای نمایش ظرفیت باقیمانده پارکینگ معمولا از سون سگمنتهایی بزرگتر از مبلغ قابل پرداخت استفاده میشوند چرا که از فاصله دور باید قابل رویت باشند.

مکانیزم درونی انتقال داده و عملکرد تابلو سگمنتها نمایش ظرفیت باقیمانده نیز مانند  تابلو سگمنتهای نمایش  مبلغ قابل پرداخت میباشد با این تفاوت که طول کابل انتقال داده های آنها بزرگتر بوده و از 4 برد الکتریکی برای یک نمایش سه رقمی استفاده میشود که بلند بودن کابل انتقال داده نیز بخاطر وجه تمایز آن و مورد استفاده متفاوت با تابلو سگمنتهای نمایش مبلغ قابل پرداخت میباشد.

مورد استفاده تابلوهای سگمنت نمایش ظرفیت باقیمانده سیستم اتوماسیون پارکینگ هوشمند در جلوی درب ورودی جایی که خودرو هنوز وارد نشده است میباشد چرا که هدف نشان دادن ظرفیت خالی قبل از ورود برای رانندگان است از این رو از سگمنتهای با رقمهای بزرگتر و طول کابل داده بیشتر استفاده میگردند.

دستگاه ارسال پیامک مدیریت:

این دستگاه در اصل یک دستگاه gsm مودم است که یک سیمکارت داخل آن قرار داده میشود تا از آن برای ارسال پیامک استفاده شود ، البته بیشتر مودمهای gsm قابلیت ارسال پیامک را ندارند.

دستگاههای جی اس ام ارسال سایزی شبیه به یک فلش USB دارند و مانند آنها به پورت USB  کامپیوتر متصل میگردند.

دستگاههای جی اس ام اغلب چندین پورت از پورتهای کام را باز و از آنها برای استفاده از نرم افزارهای خود استفاده میکند و فقط یک یا دو پورت آنرا جهت استفاده نرم افزارهای دیگر برای استفاده باز خواهد گذاشت که نرم افزار از آن پورتها برای استفاده در نرم افزار استفاده میکند.

موارد استفاده از دستگاههای ارسال پیامک میتواند گسترده باشد بعنوان مثال در سیستم اتوماسیون پارکینگ هوشمند برای ارسال پیامک گزارش در ساعتهای خاص از روز استفاده میشود که در این پیامک مشخصات کاملی از کارکرد وضعیت ورودی خروجی و موجودی برای مدیران ارسال میشود یا در نسخه های ترانزیت (مرزی) این نرم افزار اتوماسیون علاوه بر موارد استفاده در نسخه عمومی برای ارسال پیامک نوبت دهی برای خروج از مرز و یا مشخص کردن نوبت آنها به رانندگان استفاده میشود که این امر باعث کم شدن حجم تماسهای رانندگان و یا مراجعه کمتر آنها به پارکینگ جهت دریافت نوبت خواهد شد.

کنترلر راهبند نرم افزار پارکینگکنترلر راهبند اتوماسیون پارکینگ هوشمند :

این دستگاه دارای یک خروجی usb که فزمان باز و بسته کردن راهبند را از نرم افزار دریافت میکند و دو کابل خروجی دیگر که به کلیدهای باز و بسته راهبند متصل می گردند.

کنترلر راهبند از 2 رله 12 ولتی 10 آمپری استفاده میکند که قدرت کافی برای زدن کلیدهای باز و بستن هر نوع راهبندی را دارد.

اگر برای بسته شدن هوشمند راهبند در نظر دارید تا با گذشتن خودرو راهبند بصورت خودکار بسته شود میتواند از فوتوسلهای خطی در سامانه اتوماسیون پارکینگ تشخیص مانع برای بستن راهبند استفاده نمایید.

مشاهده سایت اصلی شرکت

 

 

 

 

LEDنمایشگر پلاک تابلو نمایشگر LED ازاطلاعات پلاک و خودرو :

نمایش شماره پلاک خودرو

نمایش اطلاعات اعتبار باقیمانده یا مدت مانده مجوز تردد

اتصال به شبکه LAN و قابل جابجا در فاصله دورتر 

اطلاع راننده از فعال بودن سیستم در صورت نبود کاربر

در اندازه 25*135 سانتی متر 

برد انلاین قابل برنامه ریزی 

 

نمونه ها را مشاهده کنید :


 

 

کلیات کار با نرم افزار: (حجم فایل: 20 مگابایت مدت زمان: 3:21)


برج تجاری آرمیتاژ گلشن مشهد (حجم فایل: 6مگابایت مدت زمان: 2:32)


برج نگین آزادی تهران (حجم فایل: 12 مگابایت مدت زمان: 1:20)


 

 

پارک جنگلی سیسنگان مازندران (حجم فایل: 8 مگابایت مدت زمان: 1:46)


 

 

مجتمع مسکونی نرگس (حجم فایل: 6 مگابایت مدت زمان: 1:46)