نرم افزارخدمات پس از فروش

زبان برنامه نویسی : C#.Net

بانک اطلاعاتی : SQLServer

تکنولوژی نرم افزار :  MultiLayer , Multi Thread , ADO.Net

سال تولید نرم افزار : 1389

خروجی نرم افزار : PDF , Word , Excel , XML , RTF

راهنمای بیوگرافی نرم افزار خدمات پس از فروش دلتا:

برای ورود به نرم افزار خدمات پس از فروش نام کاربری پیشفرض : delta  و رمز عبور : 123  میباشد.

منوی کاربری نرم افزار خدمات پس از فروش بصورت ذیل دسته بندی شده است:

 • اطلاعات پایه : شما قبل از استفاده از هر منوی نرم افزار میبایست این بخش را تنظیم نمایید چرا که اطلاعات این قسمت پایه اطلاعات بخشهای بعدی خواهند بود.

  1. در منوی اول شرکتهای طرف قرارداد (شرکتهای تولید کننده قطعات) تعریف میشوند:

  2. در منوی خدمات شما میتوانید تعرفه های خدمات و زیر خدمات های هر شرکت طرف قرارداد را تعریف نمایید ، بدین صورت که ابتدا گروه خدمات که از نظر کاری و مبلغی در یک سطح بوده تعریف و سپس خدمات مربوط به این گروه تعریف میگردند.

جهت تسریع در عملیات ثبت خدمات میتوانید به قسمت تعریف خدمات وارد شده و با استفاده از کلید + در این صفحه پس از تعریف خدمات گروه آنرا ایجاد کنید:

دقت کنید پرداخت کننده را درست انتخاب کنید وقتی پرداخت کننده مشتری تعریف شده باشد در حالت گارانتی پرداخت کننده به حساب مشتری خواهد بود و در غیر اینصورت شرکت طرف قرارداد آن مبلغ را پرداخت خواهد نمود.

 1. در بخش تعریف قطعات میتوانید قطعات مربوط به هر شرکت طرف قرارداد را تعریف نمایید:

دقت نمایید تیک ملزومات جهت قطعات مصرفی علامتگذاری شود ، قطعات مصرفی مانند چسب ، نوار تفلون و از این قبیل میباشند.

 1. در بخش ثبت محصولات میتوانید محصولات شرکتهای طرف قرارداد را ثبت نمایید:

 • در بخش اشخاص میتوانید اشخاص حقیقی را تعریف کنید ، این اشخاص شامل پرسنل و مشتریان میابشند:

در بخش لیست مشتریان شما علاوه بر ثبت اطلاعات مشترکین میتواند با انتخاب یک مشتری از جدول سمت چپ و زدن کلید مشاهده پرونده میتواند پرونده مشترک  که شامل کلیه خدماتی که قبلا برای وی انجام داده اید مشاهده کنید:

و سپس با انتخاب یک فاکتور خاص از آن مشترک جزئیات بیشتری از فاکتور را با زدن کلید نمایش فاکتور مشاهده کنید.

 • منوی عملیاتی که بیشتر کار شما با این بخش خواهد بود ، در این منو ما عملیات مربوطه را انجام میدهیم .

  1. در اولین بخش از این منو صدور فاکتور میباشد:

در بخش صدور فاکتور ما فاکتور ها را بر اساس نوع سرویس انجام شده دسته بندی کرده ایم ، در آخرین بخش از دسته بندی گزینه ای بنام فاکتورهای باز وجود دارد که در نوع سرویسهای انجام شده مشهود نیست، این دسته از فاکتورها ، فاکتورهایی هستند که هنوز عملیات ثبت کامل آن به اتمام نرسیده است.

همانطور که میدانید عملیات انجام سرویس برای مشتری شامل چند عملیات خواهد بود:

_در ابتدای تماس مشترک عملیات صدور فاکتور را انجام میدهیم و با توجه به اینکه شرح سرویس ها و قطعات مصرفی و حتی نام سرویسکار مشخص نیست ما فقط اطلاعات مشترک را وارد خواهیم نمود . به این دسته از فاکتورها فاکتورهای باز میگوییم چرا که هنوز عملیات مالی مشتریک به اتمام نرسیده است. چنانچه از نسخه طلایی نرم افزار خدمات پس از فروش استفاده میکنید پس از اتمام این قسمت یک پیام خوش آمد برای مشترک پس از ثبت اطلاعات مشترک به مشترک ارسال میگردد.

_مرحله بعدی صدور فاکتور پس از مشخص کردن نام سرویسکار میباشد ، با انتخاب نام سرویسکار و دسته بندی آدرسها فاکتور را چاپ اولیه میگیرید تا آدرسها و فاکتور برای سرویسکار و مشتری صادر گردد. چنانچه از نسخه طلایی نرم افزار استفاده میکنید پس از اتمام این قسمت یک پیام جهت مشخص شدن نام سرویسکار و پیگیری درخواست مشترک به مشترک ارسال میگردد.

_مرحله آخر بخش صدور فاکتور ثبت اطلاعات مالی فاکتور صادر شده میباشد که در این مرحله پس از ثبت اطلاعات فاکتور ذخیره شده و فاکتور از لیست فاکتورهای باز به لیستهای دیگر منتقل میگردد. چنانچه از نسخه طلایی نرم افزار خدمات پس از فروش استفاده میکنید پس از اتمام این قسمت یک پیام جهت رضایتمندی مشترک ارسال میگردد ، مشترک با پاسخ به این پیام بصورت خودکار جواب دریافتی به بخش رضایتمندی مشترک منتقل میگردد تا شما بتوانید نحوه کارکرد سرویسکاران و رضایتمندی مشترکین خود را پیگیری نمایید.

توجه داشته باشید در هنگام ثبت نهایی فاکتور برای انتخاب خدمات و قطعات بر روی جدول مربوطه کلید F2  از صفحه کلید را فشار دهید تا لیست مورد نظر برای انتخاب گشوده شود.

 1. در بخش بعدی شما میبایست قطعات دریافتی از شرکتهای طرف قرارداد را ثبت نمایید:

جهت انتخاب و ثبت قطعات روی جدول قطعه کلید F2 از صفحه کلید را فشار دهید

 1. بخش بعدی قطعات مرجوعی به شرکتهای طرف قرارداد میباشد، در اینجا ما بهمراه قطعات مرجوعی لیستی از شرخ خدمات و قطعات مصرفی را برای شرکت طرف قرارداد آماده میکنیم:

برای اینکار کافیست نام شرکت طرف قرارداد را انتخاب کرده تا لیست فاکتورهای ارجاع نشده مربوط به آن شرکت نمایش داده شود. بدیهی است که فاکتورهای متفرقه جزو این دسته فاکتورها به حساب نمی آیند زیرا ما برای فاکتورهای غیر گارانتی اطلاعاتی برای شرکت طرف قرارداد ارسال نمینماییم. پس از انتخاب نام شرکت و نمایش اطلاعات در جدول بالا فاکتورهای مورد نظر را با تیک زدن انتخاب و با زدن کلید فلش سبز آنها را به جدول پایین منتقل میکنیم و در نهایت آنها را ذخیره میکنیم.

 1. در بخش بعدی ما دریافتها و پرداختهای مربوط به پرسنل و شرکتهای طرف قرارداد را ثبت مینماییم:

 2. در بخش بعدی ما قطعات تحویلی به پرسنل را ثبت مینماییم:

برای انتخاب نام قطعه مانند بخشهای قبل روی جدول قطعات رفته کلید F2 فشار دهید.

 • منوی بعدی جهت گرفتن گزارشات دلخواه و مدیریتی از عملیاتی میباشد که تا کنون انجام داده بودید.

  1. در اولین گزارش گزارش مربوط به قطعات مرجوعی را مشاهده میکنید . در این بخش با انتخاب بازه زمانی مشخص و انتخاب نام شرکت و نوع سرویس کلید چاپ اطلاعات را فشار دهید تا گزارش مورد نظر جهت چاپ نمایان گردد:

  2. در بخش گزارش حساب کل شرکتها نام شرکت و بازه زمانی گزارش را مشخص کنید و کلید چاپ را فشار دهید تا گزارش کل حساب شما با شرکت طرف قراردادتان مشاهده گردد.

  3. در گزارش حساب کل پرسنل بازه زمانی و نام پرسنل را مشخص کرده و کلید چاپ را فشار دهید:

  4. در گزارش قطعات مصرفی میتواند با انتخاب نام شرکت و قطعه مورد نظر وضعیت موجودی و ورودی خروجی هر قطعه یا همه قطعات را ببنید:

  5. در گزارش تحویلی به پرسنل میتوانید گزارشی از قطعات تحویلی به پرسنل را مشاهده نمایید.

  6. در گزارش عملکرد پرسنل میتوانید گزارش نظرات مشترکین از هر پرسنل را مشاهده نمایید بدینصورت که بازه زمانی و نام پرسنل و نوع نظر مشترک را انتخاب کرده کلید نمایش یا چاپ اطلاعات را فشار میدهیم:

  7. در گزارش عملکرد کلی پرسنلی میتوان گزارشی از عملکرد کلیه پرسنل در بازه زمانی مشخص مشاهده نمود:

 • در منوی آخر یعنی تنطیمات شما تنظیمات نرم افزار خدمات پس از فروش و کاربران را انجام میدهید.

  1. در اولین گزینه کاربران به شما اجازه میدهد یک کاربر را ایجاد ویرایش حذف و یا دامنه دسترسی بدهید:

برای تعیین دامنه دسترسی کاربر را از جدول سمت چپ انتخاب و با زدن کلید تعیین دامنه دسترسی دامنه دسترسی کاربر را با تیک زدن گزینه های مربوطه انتخاب نمایید:

برای تغییر کلمه رمز عبور  و یا خذف کاربر نیز ماننده تعیین دامنه دسترسی آنرا انتخاب و عملیات مربوط به آنرا انجام دهید.

 1. در بخش تنظیمات و پشتیبانی میتوانید تنظیمات ذیل را انجام دهید:

_مسیر پشتیبانی جهت انجام پشتیبانی خودکار هنگام خروج

_پانویس ، توضیحات  و تیتر و مشخصات و آرم فروشگاه در فاکتورهای صادره برای مشتری

_فعال و غیر فعال کردن پیامها در نسخه طلایی و شرح متن مورد نظر ارسالی و اولویت آنها برای ارسال به مشتری. منظور از اولویت عددی بین 1 الی 9 میباشد که هر پیام در صف ارسال دارای اولویت کمتری باشد سریعتر ارسال خواهد شد.

 1. برای بازیابی اطلاعات پشتیبانی شده فایل مورد نظر را انتخاب کنید و کلید Open را بزنید تا اطلاعات بارگذاری گردد.